16.5 C
Tirana
Saturday, March 2, 2024
spot_img

I infektuari me Covid kishte dalë shëtitje në rrugë, policia e gjen dhe…

Policia e Kosovës ka nisur procedim penal për një qytetar, i cili ishte pozitiv me COVID-19 dhe kishte thyer protokollin, duke dalë nga shtëpia.

Rasti ka ndodhur në Prishtinë, dhe ndaj të dyshuarit policia ka hapur procedim për veprën penale “Përhapje e sëmundjeve ngjitëse”.

“Është raportuar se një i dyshuar m/k i cili ishte i infektuar me COVID- 19 i njëjti nuk ka respektuar masat e izolimit duke dalë jashtë shtëpisë së tij. Policia ka kthyer në shtëpi të dyshuarin dhe është iniciuar rasti si më lart”, thuhet në raportin e policisë.

Related Articles

Na ndiqni

4,806FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Më të fundit