30.5 C
Tirana
Tuesday, June 25, 2024
spot_img

Doni t’i keni sa më gjatë në garderobë? Ja sa shpesh duhet t’i lani xhinset

Xhinset janë një nga ato rroba që ne nuk i lajmë aq shpesh sa për shembull disa bluza.

A është kjo gjëja e duhur për të bërë, në fund të fundit, dhe sa shpesh duhet të lajmë xhinset në përgjithësi?

Në fakt, xhinset nuk kanë nevojë të lahen pas çdo here që i kemi veshur. Më konkretisht, do të ishte mirë t’i lani pas 4-5 herësh që i kemi përdorur. Ato duhet të lahen në ujë të ftohtë dhe gjithmonë me kokë poshtë! Në këtë mënyrë ato nuk do të tkurren dhe përveç kësaj nuk do të humbin ngjyrën e tyre intensive.

Në fund, i hekurosim xhinset përsëri përmbys, për të shmangur bardhësinë dhe shkëlqimin.

Related Articles

- Advertisement -spot_img

Më të fundit