30.5 C
Tirana
Tuesday, June 25, 2024
spot_img

Plas te Juventusi, Bonuçi bën sherr me shokun e skuadrës

Juventusi po vuan krizën e rezultateve në kampionat, teksa edhe ditën e djeshme nuk fitoi dot ndaj Lazios në Olimpiko, duke u ndëshkuar disa sekonda para se të gjyqtari të akordonte fundin e lojës. Megjithatë, sikur mos mjaftonte forma e dobët e ekipit, ajo që shqetëson tifozët është situata e tensionuar brenda ekipit.

Gjatë sfidës nga kamerat është kapur edhe një episod mes kapitenit Leonardo Bonuçi dhe Huan Kuadrados.

Mbrojtësi gaboi drejt një pasimi tek Danilo dhe humbi topin, ndërkohë nga krahu tjetër, kolumbiani u ankua për zgjedhjen në pasim që bëri Bonuçi. Por, ky i fundit iu kthye menjëherë dhe i bëri një shenjë për të ndaluar së foluri dhe ankuari në fushë.

Sipas Bonuçit, gjithçka mund të zgjidhej më pas në dhomat e zhveshjes, por jo në fushë, aty ku nuk duhet të ketë ankesa edhe për ndonjë gabim të shokëve, teksa duhet gjithmonë të ruhet përqëndrimi.

Related Articles

- Advertisement -spot_img

Më të fundit