2.5 C
Tirana
Thursday, February 22, 2024
spot_img

Rindërtimi i “Sami Frashërit”, Veliaj i përgjigjet Kryemadhit e Tabakut: PD-LSI nuk ndërtuan dot asnjë shkollë

Mjetet e rënda po punojnë për hapjen e themeleve të shkolles se re “Sami Frashëri” në rrugën e Barrikadave, dy herë më e madhe se e vjetra. Kryetari i Bashkisë se Tiranes, Erion Veliaj i është përgjigjur Monika Kryemadhit dhe Jorida Tabakut duke postuar nje video live nga punimet që po kryhen aty prej disa ditesh.

Në postimin e tij në Twitter, Veliaj thekson se akuzat e opozitës për “Sami Frashërin” lidhen me sikletin e tyre të përbashkët, se gjatë qeverisjes PD-LSI te Tiranes, nuk ndertuan asnjë shkollë të re. “Para se të mbërrijnë brigadieret e SHQUP-it për teatrin e ditës – ja Sami Frashëri sot!

Ua kuptoj hallin! S’bënë ASNJË shkollë të re si PD-LSI gjatë gjumit të përbashkët në Bashkinë e Tiranës. ASNJË! Siklet duhet të jetë të dalësh rrugëve me këtë turp që s’harrohet”, shkruan Veliaj.

Ndërkaq, sot Kryemadhi ishte ne Kombinat, ku njësoj si me “Sami Frashërin”, per te cilen deklaroi se do të bëhet në Paskuqan (bashki tjetër), u përpoq të perhape panik dhe te mashtrojë banorët edhe me pallatet qe do rindertohen aty.

Related Articles

Na ndiqni

4,806FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Më të fundit