16.5 C
Tirana
Saturday, March 2, 2024
spot_img

Bastiset shtëpia e Jakup Krasniqit, reagon e bija: Jeni të shitur, por unë jam krenare

Forcat e shumta policore nga njësia EULEX-it kanë zbarkuar mëngjesin e sotëm në shtëpinë e Jakup Krasniqit në Prishtinë, një nga figurat kryesore të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Mediat e Kosovës theksojnë se ende nuk janë bërë të ditura arsyet që njësia e EULEX ka rrethuar shtëpinë Krasniqit, teksa vajza e tij ka reaguar lidhur me këtë ngjarje.

Pas aksionit nga Zyra e Prokurorit të Specializuar në banesën e tyre, Gresë Krasniqi, ka bërë një status në Facebook, ku shkruan se ajo është krenare për të atin, ndërkohë që publikon listën me disa emra që i konsideron deputetë të shitur, ish-bashkëpartiakët e Krasniqit.

Kujtojmë se Krasniqi ishte ndër figurat kryesore të UÇK-së duke mbajtur edhe poste të larta gjatë luftës si zëdhënës i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Statusi i plotë:

Kadri Veseli

Enver Hoxhaj

Elmi Reçica

Agim Aliu

Fadil Beka

Labinota Demi-Murtezi

Sala Berisha-Shala

Bekim Haxhiu

Xhavit Haliti

Ramiz Kelmendi

Latif Gashi

Adem Grabovci

Azem Syla

Zenun Pajaziti

Agim Çeku

Naim Fetahu

Besim Beqaj

Nezir Çoçaj

Rrustem Mustafa

Mexhide Mjeku-Topalli

Blerta Deliu-Kodra

Selvije Halimi

Xhevahire Izmaku

Hajdar Beqa

Salihe Mustafa

Ish-bashkepartiak te babit, deputet te legjislatures me te deshtuar, deputet te deshtuar, te shitur e te ndyre.

A po ju pelqejn keto pamje, si po ndiheni me keto pamje?

Babi sakrifikoi vitet me te bukura te jetes qe ne dhe femijet e juaj te gezojm lirine.

Une jam krenare me babin tim, po femijet e juaj? Si ndihen me prinderit e tyre tradhetar?

Related Articles

Na ndiqni

4,806FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Më të fundit