24.5 C
Tirana
Thursday, September 21, 2023
spot_img

Përdhunohet sërish në burg shqiptari që hodhi në det studenten greke

Aleksandër Luca, shtetas shqiptar i dënuar me burgim të përjetshëm në Greqi për frasjen e students 21 vjecare Eleni Topaloudi, është përdhunuar sërish në burg.

Vetë Luca ka denoncuar ngjarjen e rëndë tek autoritetet e burgut dhe më pas analizat konfirmuan pretendimin e shqiptarit.

Kjo është hera e dytë që 23 vjecari Aleksander Luca rrihet barbarisht dhe përdhunohet në burg.

Ai u dënua për vrasjen e studentes greke Eleni Topaloudi në 28 nëntorit 2018. Së bashku me 21-vjeçarin grek Manolis Koukouras, Luca në atë kohë 20 vjec e goditën keq bashkëmoshataren e tyre dhe e hodhën në det. Trupi I vajzes u gjet tek disa shkëmbinj ndonëse sipas ekspertizes vajza ka qënë e gjallë kur është hedhur në det.

Vrasja e vazjës greke u konsiderua një krim pasioni mes të rinjve.

Related Articles

Na ndiqni

4,806FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Më të fundit