29.5 C
Tirana
Wednesday, June 19, 2024
spot_img

Mbyllje e dytë për shkak të pandemisë? Si përgjigjet kryeministri Rama

Shqipëria duket se po përjeton një valë të dytë të përhapjes së pandemisë, ndërsa prej ditësh kemi rekord infektimesh dhe viktimash nga COVID-19.

I pyetur se nëse do të kemi një mbyllje të dytë, kryeministri Rama është përgjigjur se “rritja e numrave ishte e parashikuar dhe se autoritetet po punojnë për tu përballur me pandeminë”.

“Asgjë nuk është jashtë parashikimeve. Rritja e numrave ishte e parashikuar. Ne kemi një strategji për vjeshtë-dimër. Manastirliu ka folur çdo ditë për rrezikun e madh të valës së dytë, si rezultat i marrjes lehtë të përballjes pasi u kalua një fazë e ndërmjetme, ku gjërat u dukën sikur po shkonin drejt një normaliteti. Ne po bëjmë gjithçka dhe askund tjetër, askush, nuk po bën më shumë Është pjesë e fatkeqësisë që një parti që pretendon të bëhet shumicë përsërit çdo ditë që spitalet janë në kolaps, përsërit çdo ditë që nuk bëhen teste”, tha kryeministri Rama.

Related Articles

- Advertisement -spot_img

Më të fundit