16.5 C
Tirana
Saturday, March 2, 2024
spot_img

Tërmeti në Turqi/ I riu filmon veten nën rrënoja, pret me ankth ta shpëtojnë

Mesdita e të premtes rezultoi fatale për Turqinë, teksa tërmeti i fuqishëm që goditi Izmirin la pas shumë viktima dhe të plagosur. Së fundmi, nga të dhënat më të reja mësohet se numri i viktimave ka shkuar në 85, ndërsa të plagosur janë shënuar 994.

Shumë persnona kanë humbur shtëpitë e tyre dhe kanë mbetur të pastrehë. Ndërkohë një video ka qarkulluar ditën e sotme në rrjetet sociale, ku një i ri ka filmuar veten nën rrënoja, ndërsa priste ekipet e kërkim-shpëtimit ta nxirrnin që aty.

Video tregon qartë tmerrin dhe vuajtjet që po përjetojnë njerëzit e tjerë, të cilët ende nuk janë gjetur. Ai ka qëndruar përreth 10 orë poshtë gërmadhave ndërsa tani po merr trajtim mjekësor në spital.

Related Articles

Na ndiqni

4,806FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Më të fundit