16.5 C
Tirana
Saturday, March 2, 2024
spot_img

Çfarë ndodhi tek Sanatoriumi? Pacienti me Covid hidhet nga kati i katërt i spitalit

Një 52-vjeçar i prekur me COVID-19 është hedhur nga kati i katërt i spitalit ‘Shefqet Ndroqi”, duke shënuar viktimën e 3-të që humb jetën në këto rrethana.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 03:10 të mëngjesit të sotëm, teksa burime zyrtare nga policia bëjnë me dije se bëhet fjalë për shtetasin me inicialet P.Gj., i cili kishte një javë i shtruar në spital.

Kujtojmë se pak kohë më parë dy pacientë me koronavirus i dhanë fund jetës në këtë spital, duke u hedhur nga lartësia.

Rasti i parë është regjistruar më 13 gusht, ku 29-vjeçari Xhino Koça nga Durrësi u hodh nga kati i tretë i këtij spitali, në gjendje të rënduar psikologjike, ku për pasojë ndërroi jetë. Ndërkohë, në 2 shtator Hasan Mira, 65 vjeç, i dha fund jetës duke u hedhur nga kati i katërt i këtij spitali, vetëm dy ditë pasi ishte shtruar aty.

Njoftimi i policisë:

Më datë 01.11.2020, rreth orës 03 :10, dyshohet se është vetëhedhur nga lartësia e një spitali shtetasi P.Gj., 52 vjeç dhe për pasojë ka humbur jetën.

Grupi hetimor dhe sherbimet e Policisë vijojnë punën për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

Related Articles

Na ndiqni

4,806FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Më të fundit