29.5 C
Tirana
Wednesday, June 19, 2024
spot_img

Përplasi qëllimisht me makinë 5 gra, vdes në burg “vrasësi i të moshuarave”

Eder Marila, një shqiptar i dënuar me burgim të përjetshëm nga gjykata e Bolonjës në 2013-n, u gjet i pajetë në burgun e Padovas, mbrëmjen e së enjtes. Shqiptari ishte dënuar për përplasjen e qëllimshme me makinë të 5 grave të ndryshme, duke vrarë njërën prej tyre. Ngjarja në fjalë ndodhi më 24 Shtator të 2006-s.

Nga të dhënat e para, shqiptari dyshohet se i ka dhënë fund jetës duke thithur gazin e një bombole që shërbente për gatim. Por nëna e tij, mësohet se nuk e beson tezën e vetëvrasjes dhe nëpërmjet avokati të saj ka kërkuar që autopsia të bëhet nga një palë e tretë gjatë ditëve në vijim.

Eder Marila ishte cilësuar si “vrasësi i të moshuarave”. Ndër vite ai kishte zhvilluar disa beteja ligjore duke iu drejtuar 3 herë Gjykatës së Lartë. Megjithatë në të treja rastet kjo e fundit kishte lënë në fuqi dënimin me burgim të përjetshëm.

Në 2006-n, shqiptari tmerroi rrugët e Riminit duke përplasur me makinë 5 gra. Njëra prej tyre, 89-vjeçarja Ester Melucci vdiq më 14 Tetor të 2006 për shkak të plagëve të rënda. Marila u arrestua në 2010-n.

Ai ishte përpjekur gjithashtu të arratisej nga burgu në 2017-n, kur nuk ishte kthyer pas daljes me leje. Megjithatë arratia e tij zgjati pak dhe ai u arrestua në portin e Olbia, teksa po tentonte të hipte në traget.

Related Articles

- Advertisement -spot_img

Më të fundit