2.5 C
Tirana
Thursday, February 22, 2024
spot_img

Tërmeti i fortë “zgjon” Greqinë, sa ishte magnituda

Në orët e para të mëngjesit të së enjtes në Zakynthos të Greqisë janë ndjerë lëkundje të forta tërmeti

Tërmeti ka qenë i një magnitude 5.2 të shkallës rihter dhe është ndjerë shumë rreth orës 02:00.

Sipas matjeve të Institutit Gjeodinamik, dridhja kishte një thellësi fokale prej 10 km, ndërkohë që epiqendra ndodhet 49 km në perëndim të Strofades.

Bëhet e ditur se lëkundjet u ndjenë dhe në Akaia.

Related Articles

Na ndiqni

4,806FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Më të fundit