33.5 C
Tirana
Friday, June 21, 2024
spot_img

Konkurrenca mes Kim Kardashian dhe Kylie Jenner! Kush është më e pasur

Pasuria e Kim Kardashian zyrtarisht ia ka kaluar asaj të motrës së saj të vogël Kylie Jenner.

Në listën e përpiluar nga revista për gruan më të pasur në botë, për vitin 2020, Kim renditet sipër Kylie me një pasuri prej 597milion paund. Ndërsa pasuria e Kylie Jenner kap vlerën 536 milionë paund.

Me parë këtë klasifikim Forbes kishte vendosur që t’ja jepte Kylie, por rezultoi që kjo e fundit gënjente për të ardhurat e saj.

Të dyja motrat kanë në zotërim kompani make-up dhe gjithashtu kanë një famë shumë të madhe falë serialit “Keeping up with the Kardashians”, të cilin e mbyllën pas 14 vitesh.

Related Articles

- Advertisement -spot_img

Më të fundit