16.5 C
Tirana
Thursday, April 25, 2024
spot_img

7 kg hashash në dollapin e kuzhinës, kontrolli i policisë nxjerr zbuluar shqiptarin

Një shqiptar është arrestuar nga policia italiane, pasi i është gjetur një sasi kanabisi në banesë.

Mediat vendase bëjnë me dije se karabinierët gjatë një kontrolli në banesën e shqiptarit gjetën rreth 7 kilogram hashash në dollapin e kuzhinës.

Shqiptari jetonte në San Benedetto dhe tashmë është arrestuar me akuzën e trafikut të drogës.

Policia deklaron se është një goditur një rrjet i trafikut të kanabisit dhe shtojnë se hetimet po vijojnë që të gjetur anëtarët e tjerë të grupit.

Related Articles

- Advertisement -spot_img

Më të fundit