30.5 C
Tirana
Tuesday, June 25, 2024
spot_img

Ecni me celular në dorë? Tregoni kujdes ndaj një hajduti si ky në video

Një grua e cila po ecte në rrugë me telefonin në dorë, ka rënë pre e një grabitje. Pamjet e regjistruara nga një kamer sigurie, tregojnë për vjedhje që ndodhin sipas të njëjtës teknikë. Hajdutë me biçikletë, ua marrin telefonat nga duart kalimtarëve, dhe largohen me shpejtësi.

Ngjarja e publikuar nga mediat italiane ka ndodhur në Torino, ndërkohë që në pranga është vënë një 26-vjeçar maroken.

Sakaq, policia u bën thirrje kalimtarëve që të tregohen të vëmendshëm dhe të mos mbajnë telefonat në duar.

Related Articles

- Advertisement -spot_img

Më të fundit