34.5 C
Tirana
Friday, July 12, 2024
spot_img

Me shumë vështirësi, Franca kualifikohet në çerekfinale

Franca ia ka dalë të mposhtë Belgjikën dhe të sigurojë një biletë çerekfinaleje në Europian.

Francezët patën vështirësi të mëdha për të çarë Belgjikën, e cila në pjesën e parë u shfaq rrezikshëm edhe me anë të kundërsulmit.

Mbappe shpërdoroi disa raste, po ashtu edhe Thuram, ndërsa ndeshja u vendos nga një autogol i Vertonghen në minutën e 85-të. Në çerekfinale, Franca do të luajë me Portugalinë.

Related Articles

- Advertisement -spot_img

Më të fundit