29.5 C
Tirana
Thursday, September 21, 2023
spot_img

“Zgjohet” një prej vullkaneve më aktivë në botë

Vullkani Kilauea në Hawai, një prej vullkaneve më aktive në botë, ka nisur të shpërthejë. Këto janë pamjet që vijnë nga krateri Halema’uma’u.

Autoritetet kanë lëshuar alarm të kuq, për shkak se ky vullkan prodhon gaze toksike dhe shpërthim aktiv të llavës.

Zyrtarët thonë se shkak për shpërthimet u bënë disa lëkundje sizmike të ndodhura së fundmi. Momentalisht, ky vullkan nuk përbën rrezik për publikun.

Related Articles

Na ndiqni

4,806FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Më të fundit