29.5 C
Tirana
Thursday, September 21, 2023
spot_img

Video/ Pamje nga tërmeti në Turqi, panik tek qytetarët

Turqia mëngjesin e kësaj të marte është goditur nga një termet me magnitudë 5.5 ballë. Mediat vendase shkruajnë se tërmeti ka goditur provincën jugore të Adanas.

Fatmirësisht nga lëkundjen nuk ka pasur të lënduar vetëm panik, ku qytetarët janë dyndur në rrugë pas lëkundjeve.

Në rrjetet sociale janë postuar disa pamje që tregojnë reagimet e qytetarëve menjëherë pas lëkundjeve të tërmetit.

Të kapluar nga paniku dhe frika se mund ta pësojnë me jetë, qytetarët nëpër video shihen duke dalë me shpejtësi nga lokalet, shtëpitë, zyrat e apartamentet.

Related Articles

Na ndiqni

4,806FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Më të fundit