29.5 C
Tirana
Thursday, September 21, 2023
spot_img

Po shuante flakët, momenti kur avioni Canadair rrëzohet në Greqi

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesditën e kësaj të marte në Greqi, ku një avion zjarrfikës Canadair ka rënë në një luginë teksa po punonte për zjarrin në zonën e Platanistos në Karystos.

Mediat greke shkruajnë se në vendin e rënies së avionit, tani po fluturon një helikopter mbi vendin e rënies për të parë situatën.

Zona ku ka humbur komunikimi me Canadair është e vështirë dhe tashmë ka nisur kërkimi për gjetjen e tij.

Sipas informacioneve në avion ndodheshin dy persona dhe i përkiste Skuadronit 355 Taktik të Transportit.

Rënia është regjistruar në një video të bërë publike nga ERT.

Related Articles

Na ndiqni

4,806FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Më të fundit