33.5 C
Tirana
Friday, June 21, 2024
spot_img

Shkroi deklaratën e pavarësisë së Kosovës, humb jetën Shyqri Nimani

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka njoftuar se sot ka ndërruar jetë akademiku dhe shkruesi i deklaratës së pavarësisë së Kosovës, Shyqri Nimani.

Vepra dhe jeta e tij është nderuar me një minutë heshtje edhe nga deputetët e Kuvendit të Kosovës.

Kryeparlamentari Konjufca ka thënë se akademiku, Shyqri Nimani ka pasur karrierë të bujshme dhe pas vetes ka lënë gjurmë të thella artistike.

Related Articles

- Advertisement -spot_img

Më të fundit