29.5 C
Tirana
Thursday, September 21, 2023
spot_img

Shkroi deklaratën e pavarësisë së Kosovës, humb jetën Shyqri Nimani

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka njoftuar se sot ka ndërruar jetë akademiku dhe shkruesi i deklaratës së pavarësisë së Kosovës, Shyqri Nimani.

Vepra dhe jeta e tij është nderuar me një minutë heshtje edhe nga deputetët e Kuvendit të Kosovës.

Kryeparlamentari Konjufca ka thënë se akademiku, Shyqri Nimani ka pasur karrierë të bujshme dhe pas vetes ka lënë gjurmë të thella artistike.

Related Articles

Na ndiqni

4,806FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Më të fundit