29.5 C
Tirana
Thursday, September 21, 2023
spot_img

KFOR vendos tela me gjemba/ Protestuesit mblidhen në Zveçan

Pamjet që shihni vijnë nga Zveçani, atje ku qytetarë serbë janë ngritur sërish në protestë në shenjë kundërshtie për zgjedhjen e kryetarit të komunës një shqiptar.

Siç shihet nga fotot, KFOR ka marrë masa për ruajtjen e rendit dhe sigurisë, duke vendosur tela me gjemba para institucioneve.

Qytetarët serbë që kundërshtojnë kryetarët shqiptarë të komunave me shumicë serbe në veri të Kosovës, protestojnë sot për herë të tretë.

Related Articles

Na ndiqni

4,806FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Më të fundit