10.5 C
Tirana
Friday, February 3, 2023
spot_img

VIDEO/ Tërmeti në Greqi, dalin pamjet e momentit të lëkundjeve

Një tërmet 4.9 ballë të shkallës Rihter goditi sot ishullin Evia dhe u ndje në të gjithë rajonin e Atikës dhe në Athinë, njoftoi Instituti Gjeodinamik i Athinës.

Epiqendra e tërmetit ishte 15 kilometra në veriperëndim të qytetit të Halkidës në një thellësi prej 13.2 kilometrash, raporton Ekatimerini.

Ende nuk raportohet për të lënduar apo dëme të mundshme materiale.

Related Articles

Na ndiqni

4,806FansLike
3,690FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Më të fundit