8.5 C
Tirana
Tuesday, November 30, 2021
spot_img

Publikohen rezultatet e provimit të Matematikës, Kushi: 1820 maturantë kanë marrë notën 10

Ministria e Arsimit ka publikuar sot notat e provimit të lëndës së Matematikës për Maturën Shtetërore.

Ministrja Evis Kushi thotë se për shkak se është vendosur ulja e kufirit minimal të kalueshmërisë, 1820 maturantë kanë marrë notën 10 në të gjithë Shqipërinë.

“Sipas angazhimit tonë, ne analizuam me shumë kujdes çdo shqetësim tuajin dhe të mësuesve mbi testin e matematikës në Maturën Shtetërore dhe pas vlerësimit të të gjitha testeve, duke marrë në konsideratë vështirësitë e këtij viti shkollor, me vendim unanim të Komitetit të Maturës Shtetërore, kemi vendosur uljen e kufirit minimal të kalueshmërisë dhe atë të pikëve për çdo notë. Shumë suksese në sezonin e vjeshtës atyre që nuk ia dolën dot të jenë kalues dhe urimet më të përzemërta të gjithë të tjerëve, sidomos 1820 nxënësve nga e gjithë Shqipëria që kanë marrë notën 10”, shkruan ministrja Kushi në Facebook.

Çdo maturant, mund të shohë notën e tij në dokumentin më poshtë:

Notat e matematikes

Related Articles

Na ndiqni

4,806FansLike
3,034FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Më të fundit