25.5 C
Tirana
Wednesday, August 4, 2021
spot_img

Vuçiç: Greqia na siguron se nuk do të njohë pavarësinë e Kosovës

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka folur në TV Pink për skenarët e mundshme se si mund të rrjedhë dialogu me Kosovën.

Aludohet se Franca mund të marrë drejtimin e dialogut Kosovë-Serbi, por Vuçiç thotë se për këtë do të flasë në ditët e ardhshme dhe se më e rëndësishmja është mbrojtja e interesave kombëtare serbe.

Nga ana tjetër pretendohet se Franca mund të ofrojë një marrëveshje për dialogun, por Vuçiç thotë se ka marrë garanci nga Greqia që nuk do e njohë pavarësinë e Kosovën.

Related Articles

Na ndiqni

4,806FansLike
2,883FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Më të fundit