21.5 C
Tirana
Wednesday, June 16, 2021

Buy now

Ulen rastet me COVID-19, FSHF kërkesë MSH: Finalja e Kupës të luhet me tifozë

Federata Shqiptare e Futbollit kërkon që këtë sezon të rregullt ta mbyll me tifozë të pranishëm në shkallët e stadiumit. Duke marrë shkas nga vendet e tjera të Europës ku finalet e Kupave po zhvillohen me tifozë, FSHF i është drejtuar me një tjetër letër MSH ku i kërkon që i njëjti standard të aplikohet edhe në Shqipëri duke parë që edhe numri i rasteve me të prekur nga COVID-19 ka rënë ndjeshëm si pasojë edhe fushatës së vaksinimit.

FSHF merr përsipër respektimin e protokolleve sanitare duke dalë garant për sigurinë lojtarëve stafeve drejtuesve dhe tifozëve.
Në letrën e publikuar, FSHF thekson se ky do të ishte një rikthim në normalitet.

Kujtojmë që finalja e Kupës së Shqipërisë, ndërmjet Skënderbeut dhe Vllaznisë do të zhvillohet në “Air Albania” më 31 maj.

Related Articles

Misteri në qendër të Tokës: Bërthama po bëhet më e trashë në njërën anë

Për disa arsye, valët udhëtojnë nëpër bërthamën e Tokës shumë më shpejt kur udhëtojnë midis Polit të Veriut dhe Jugut sesa kur kalojnë përtej...

Princesha e Holandës heq dorë nga pagesa 1.6 milionë euro në vit: Nuk bëra asgjë t’i meritoj

Më 7 dhjetor, Princesha Catharina Amalia e Holandës, vajza e madhe e Mbretit William Alexander dhe Mbretëreshës Maxima, do të mbush 18 vjeç dhe...

Ilva Tare: Është koha të nis një kapitull të ri/ Video

Në një mesazh për publikun, gazetarja dhe moderatorja Ilva Tare, krejt papritur tha se i ka dhënë fund rrugëtimit të programit të saj "Ilva...

Na ndiqni

4,806FansLike
2,507FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Më të fundit

Misteri në qendër të Tokës: Bërthama po bëhet më e trashë në njërën anë

Për disa arsye, valët udhëtojnë nëpër bërthamën e Tokës shumë më shpejt kur udhëtojnë midis Polit të Veriut dhe Jugut sesa kur kalojnë përtej...

Princesha e Holandës heq dorë nga pagesa 1.6 milionë euro në vit: Nuk bëra asgjë t’i meritoj

Më 7 dhjetor, Princesha Catharina Amalia e Holandës, vajza e madhe e Mbretit William Alexander dhe Mbretëreshës Maxima, do të mbush 18 vjeç dhe...

Ilva Tare: Është koha të nis një kapitull të ri/ Video

Në një mesazh për publikun, gazetarja dhe moderatorja Ilva Tare, krejt papritur tha se i ka dhënë fund rrugëtimit të programit të saj "Ilva...

Aurela Hoxha nënë për herë të parë?

Aurela Hoxha është një ato personazhe të njohur të showbizit e cila e ka mbajtur jetën private larg syrit të publikut. Ndërkohë që përflitej...

Dalin pamje nga laboratori i Wuhan, lakuriqë nate të gjallë të mbyllur në kafaz (Video)

Në një video të shpërndarë nga Sky News Australia, janë bërë publike disa imazhe të lakuriqëve të natës në Laboratorin e Virologjisë në Wuhan...