21.5 C
Tirana
Wednesday, June 16, 2021

Buy now

WhatsApp vjen me opsionin e ri, si të fshehim bisedat e padëshiruara

Disa zhvillues kanë identifikuar, brenda një versioni beta të WhatsApp, një opsion që do të jetë i përshtatshëm për përdoruesit që kanë shumë grupe nga ku nuk dëshirojnë të largohen, por që do të donin t’i fshihnin.

Sipas një raporti nga WABetaInfo, kjo është aftësia për të klikuar një buton për të mbajtur të fshehura përgjithmonë bisedat e arkivuara.

Një opsion për t’u aktivizuar manualisht, por një herë e përgjithmonë: pasi biseda të arkivohet, ajo nuk do të kthehet më në plan të parë, edhe nëse një përdorues dërgon një mesazh të ri nga grupi.

Deri më sot, në fakt, megjithëse ekziston mundësia për të çaktivizuar njoftimet zanore dhe pamore (numri si një distinktiv) për grupe të caktuara, këto sërish dalin në pah kur një nga anëtarët shkruan diçka ose poston foto dhe video.

Natyrisht, gjithmonë mund të zgjidhni të rivendosni gjendjen e mëparshme dhe të ktheni bisedën e arkivuar në mënyrën tradicionale.

Related Articles

Misteri në qendër të Tokës: Bërthama po bëhet më e trashë në njërën anë

Për disa arsye, valët udhëtojnë nëpër bërthamën e Tokës shumë më shpejt kur udhëtojnë midis Polit të Veriut dhe Jugut sesa kur kalojnë përtej...

Princesha e Holandës heq dorë nga pagesa 1.6 milionë euro në vit: Nuk bëra asgjë t’i meritoj

Më 7 dhjetor, Princesha Catharina Amalia e Holandës, vajza e madhe e Mbretit William Alexander dhe Mbretëreshës Maxima, do të mbush 18 vjeç dhe...

Ilva Tare: Është koha të nis një kapitull të ri/ Video

Në një mesazh për publikun, gazetarja dhe moderatorja Ilva Tare, krejt papritur tha se i ka dhënë fund rrugëtimit të programit të saj "Ilva...

Na ndiqni

4,806FansLike
2,507FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Më të fundit

Misteri në qendër të Tokës: Bërthama po bëhet më e trashë në njërën anë

Për disa arsye, valët udhëtojnë nëpër bërthamën e Tokës shumë më shpejt kur udhëtojnë midis Polit të Veriut dhe Jugut sesa kur kalojnë përtej...

Princesha e Holandës heq dorë nga pagesa 1.6 milionë euro në vit: Nuk bëra asgjë t’i meritoj

Më 7 dhjetor, Princesha Catharina Amalia e Holandës, vajza e madhe e Mbretit William Alexander dhe Mbretëreshës Maxima, do të mbush 18 vjeç dhe...

Ilva Tare: Është koha të nis një kapitull të ri/ Video

Në një mesazh për publikun, gazetarja dhe moderatorja Ilva Tare, krejt papritur tha se i ka dhënë fund rrugëtimit të programit të saj "Ilva...

Aurela Hoxha nënë për herë të parë?

Aurela Hoxha është një ato personazhe të njohur të showbizit e cila e ka mbajtur jetën private larg syrit të publikut. Ndërkohë që përflitej...

Dalin pamje nga laboratori i Wuhan, lakuriqë nate të gjallë të mbyllur në kafaz (Video)

Në një video të shpërndarë nga Sky News Australia, janë bërë publike disa imazhe të lakuriqëve të natës në Laboratorin e Virologjisë në Wuhan...