27.5 C
Tirana
Monday, July 22, 2024
spot_img

WhatsApp, ja në cilët telefona nuk do funksionojnë më në 2021

Si çdo vit, WhatsApp po përgatitet të shkëputet nga versionet e vjetra të sistemit operativ Android dhe iOS, shkruan vanityfair.it.

Dhe për këtë arsye, për pasojë, disa pajisje rrezikojnë të mos jenë më në gjendje të mbështesin aplikacionin më të popullarizuar të mesazheve në planet, duke e ndaluar atë të punojë ose të vazhdojë, por me defekte, ngadalësime dhe ndërprerje që e bëjnë atë në thelb të padobishme.

Këtë vit, ndryshimi i gjeneratave për bisedën më të përdorur në botë ka të bëjë veçanërisht me versionet para Android 4.0.3 dhe iOS 9.

Kushdo që monton në telefonin e tij një version më të hershëm se ai 9 apo edhe vetëm 4.0.2 të Apple, me pak fjalë, rrezikon të mos jetë në gjendje të bisedojë më.

Nga ana tjetër, shumë karakteristika të reja që vijnë vitin e ardhshëm në shumë telefona te integrimi gjithnjë e më i thellë me Instagram dhe Messenger, do ta bëjnë aplikacionin edhe më të sofistikuar dhe të rafinuar.

Related Articles

- Advertisement -spot_img

Më të fundit