2.5 C
Tirana
Thursday, February 22, 2024
spot_img

Fustani më i bukur i mbrëmjes, maturantja krijon fustanin e pazakontë me 1400 mango

Një adoleshente nga Australia ka krijuar një fustan të pazakontë me 1.400 mango, duke u cilësuar si më i bukuri në mbrëmjen e maturës

Ideja i erdhi pasi 18-vjeçarja, Jessica Collins shikonte se si çdo vit me mijëra kg fruta hidheshin nga ferma e saj. Në këtë mënyrë dha edhe mesazhin e rëndësishëm për të mos shpërdoruar produktet ushqimore.

18-vjeçarja përdori rreth 1,400 fruta të dëmtuara për të krijuar një fustan klasik mbrëmjeje.

Collins është rritur në një fermë me mango dhe është ndjerë e irrituar pasi mijëra kg mango shkojnë dëm çdo vit nga ferma e saj.

Jessicës iu deshën plot katër muaj për të përfunduar punën që nisi si një projekt shkollor, duke i kthyer mangot që do të hidheshin në asksesorë mode.

Related Articles

Na ndiqni

4,806FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Më të fundit