29.5 C
Tirana
Thursday, September 21, 2023
spot_img

Muaji i festave! Ky është horoskopi i Dhjetorit 2020

Dashi

Keni përpara një muaj në të cilin do të bëni miqësi dhe njohje të reja interesante me njerëz nga afër dhe larg. Në Dhjetor do të keni një humor shumë më të mirë. Do të jeni shumë më optimistë për të ardhmen tuaj. Dhjetori do të jetë padyshim një muaj shumë emocional për ju, në të cilin shumë do të ndiejnë mungesën e njerëzve të rëndësishëm që janë në Botën tjetër. Gjatë muajit do të keni më shumë kontakte me miqtë dhe të afërmit (dhe jo vetëm gjatë ditëve të pushimeve. Një ngjarje e rëndësishme në jetën e një personi në familjen tuaj do t’ju bëjë të qani ose t’ju ndikojë shumë emocionalisht. Në dhjetor është e mundur të merrni ose dërgoni para, si dhe transaksione dhe veprime të tjera financiare që lidhen me një person në rrethin tuaj të të afërmve ose partnerëve të biznesit. Ju do të merrni një lajm ose një ofertë që do t’ju bëjë të mendoni seriozisht para se të reagoni ose të jepni një përgjigje. Shumë do të përjetojnë një ngjarje familjare në lidhje me një fejesë, martesë, ditëlindje, ditë emri. Gjatë këtij muaji do të jetë pak më e vështirë për të realizuar pritshmëritë tuaja në lidhje me një person. Vonesat ose pengesat e papritura janë të mundura. Në dhjetor, ju mund të humbni ose harroni diçka, por do ta gjeni. Gjatë këtij muaji ju do të udhëtoni në mënyrë që të takoni të afërm, miq ose të vizitoni vendin tuaj të preferuar. Prisni një ngjarje interesante ose vizitë. Gratë do të kenë takime ose biseda interesante në lidhje me fëmijët. Ofertat që do të merrni këtë muaj, pa marrë parasysh se cila fushë e jetës ndikon tek ju, do të jenë interesante dhe premtuese.

Demi

Në dhjetor të afërmit do të jenë arsyeja e mbledhjes në shtëpinë tuaj. Gjatë këtij muaji, shumë do të marrin para nga një i afërm. Shumë prej jush tani do të kenë angazhime në lidhje me paratë nga një trashëgimi, qira ose pension. Në dhjetor, kini kujdes nga humbja ose dëmtimi i një dokumenti me karakter financiar (kartë bankare, llogari kursimesh, të dhënat elektronike). Këtë muaj do të takoni një mashkull për punë familjare, profesionale ose romantike. Dhjetori do të jetë një kohë për romancë dhe dashuri. Edhe nëse nuk keni një partner në këtë moment, kjo do të jetë një kohë e mirë për ta gjetur një. Gratë do të jenë të ngarkuara me disa probleme të pritshme apo të papritura që lidhen zakonisht me një pronë. Burrat do të kenë pritshmëri optimiste për zhvillimin e punëve të tyre financiare. Marrëdhënia juaj me Gaforren, Akrepin ose Peshqit do të përqendrohet në mënyrë rigoroze në një qëllim ose detyrë të veçantë.

Binjakët

Do të angazhoheni në një ngjarje të rëndësishme në jetën e një vajze apo një gruaje të re. Gjatë këtij muaji do të ndërtoni plane të rëndësishme të mbushura me shpresa ose pritshmëri pozitive për të ardhmen. Do të përjetoni emocione të forta rreth një ngjarjeje që lidhet me një burrë. Dhjetori mund të lidhet me një lajm shtatzënie ose lindje të një djali. Burrat do të luajnë një rol të rëndësishëm në jetën tuaj në dhjetor, veçanërisht ata që janë miq ose kolegë. Do të ketë surpriza nga ana e tyre. Shumë gjëra do të jenë në gjendje t’ju befasojnë këtë muaj. Në dhjetor, do të kënaqeni duke blerë diçka për shtëpinë. Nëse është e nevojshme, do të merrni ndihmë financiare nga të afërmit. Dhjetori do të jetë një kohë e mirë për të përfunduar një marrëveshje pronësie ose toke. Nëse keni fermën tuaj, risitë që do të bëni këtë muaj do të jenë shumë të suksesshme dhe të përshtatshme për ju. Një problem financiar do të zgjidhet shpejt. Gratë do të kenë një marrëdhënie (personale, profesionale ose familjare) me një burrë. Burrat do të kenë pritshmëri specifike jetën e tyre të dashurisë.

Gaforrja

Në dhjetor do të kaloni një periudhë të rëndësishme, me një optimizëm të madh, me një dëshirë për një ndryshim të rëndësishëm ose sukses. Ky do të jetë një muaj i mbarë për çështjet ligjore ose gjyqësore që janë zvarritur për një kohë jashtëzakonisht të gjatë ose kanë qenë problematike për ndonjë arsye. Dhjetori do të jetë një kohë e mirë për trajtim ose terapi nëse është e nevojshme. Këtë muaj do të keni një kohë të mirë për të udhëtuar. Në dhjetor, dashuria, miqësia ose marrëdhënia juaj familjare do të ketë një zhvillim të mirë. Ky do të jetë një muaj i mbarë për një propozim martese, një fejesë, ose bashkëjetesë. Gjatë këtij muaji, kini kujdes me gjërat që u jepni fëmijëve ose të rinjve në familje. Është e mundur që ata t’i përdorin pa kujdes dhe kështu të shkaktojnë dëme ose aksidente të padëshiruara. Momentet e pakëndshme këtë muaj do të përfshijnë një marrëdhënie me një grua e cila do të fajësojë të tjerët për problemet e saj. Për disa prej jush, dhjetori sjell angazhime në lidhje me trashëgiminë. Këtë muaj do të trishtoheni edhe nga lajmet e pakëndshme në lidhje me një person që njihni. Gratë do të arrijnë shumë këtë muaj dhe gjithçka do të varet nga ambiciet dhe vullneti i tyre për t’i realizuar qëllimet. Burrat do të jenë shkaku i një konflikti të pakëndshëm në shtëpinë tuaj.

Luani

Do të përjetoni emocionalisht një situatë në jetën e miqve, fqinjëve ose kolegëve tuaj. Kjo do të jetë një ngjarje që do të kërkojë më shumë mbështetje morale dhe emocionale nga ju dhe të tjerët. Gjatë këtij muaji, miqësitë tuaja do të vihen në provë, me njerëz që mendonit se ju dhanë siguri dhe që mund t’u besonit. Situatat dhe përvojat e ndryshme ndonjëherë i ndryshojnë njerëzit. Në shtator, do të merrni pjesë në një mbledhje të rëndësishme familjare. Ky është një muaj në të cilin shumë do të marrin pjesë në një fejesë, martesë ose ngjarje të rëndësishme. Në fund të vitit në plan të parë do të kuptoni se sa e rëndësishme është harmonia dhe mirëkuptimi në marrëdhëniet midis brezave të ndryshëm në një familje. Shmangni stresin, sepse në përgjithësi, dhjetori mund të jetë një muaj shumë produktiv për ju. Jini të durueshëm dhe kini besim në fatin tuaj. Surprizat e këtij muaji do t’ju tregojnë nëse jeni në rrugën e duhur. Dhjetori do të jetë një kohë për dashuri dhe aventura romantike. Për disa prej jush, një flirt në punë do të jetë i shkurtër, por do të lërë pas një kujtim të veçantë. Gratë duhet të jenë të kujdesshme me shëndetin e tyre dhe mbi të gjitha të mbajnë veten të qëndrueshme dhe të shëndetshme mendërisht dhe emocionalisht. Burrat do të ndahen me një koleg ose mik.

Virgjëresha

Në dhjetor do të befasoheni nga ngjarjet, zhvillimi i të cilave do të ndryshojë rrënjësisht shpresat dhe pritshmëritë tuaja. Më shumë gjasa, ato do të kenë një ndikim negativ mbi ju, i cili do të shkaktohet nga gënjeshtra, mashtrimi ose veprime të tjera të ngjashme. Gjatë këtij muaji, veprimet e fshehta ose manipuluese të njerëzve të tjerë do të kenë një zbulim të papritur. Një nga ngjarjet e rëndësishme të këtij muaji do të jetë e lidhur me lajme në lidhje me një grua që jeton në një qytet tjetër. Ky do të jetë një muaj i mbarë për martesë, për krijimin e një familjeje të re. Do të keni më shumë stres në punën tuaj, sepse shumë njerëz do të mbështeten tek ju dhe nuk do të jeni në gjendje të merrni ndihmën e mjaftueshme për të përballuar detyrat që ju janë caktuar. Në dhjetor, mbështetuni te burimet dhe aftësitë tuaja personale. Flirtimi në zyrë do të krijojë konflikt dhe madje skandal. Burrat do të jetë në gjendje për t`i treguar vendin një personi që po i dëmton privatësinë. Gratë do të përjetojnë vështirësi të shoqëruara me përvoja të pakëndshme, emocionale.

Peshorja

Në dhjetor do të jeni në gjendje të zgjidhni problemet tuaja financiare ose problemet që mund të kenë lindur muajt e mëparshëm. Është e mundur të gëzoheni për një sukses, të siguroni një burim të ri të të ardhurave, të filloni një punë të re më të mirëpaguar. Këtë muaj, lajmet që lidhen me shqetësimet serioze në jetën e të afërmve, miqve ose të njohurve tuaj do t’ju bëjnë të mendoni për disa kthesa të papritura në jetë. Këto ngjarje do të jenë një përvojë e rëndësishme jetësore edhe për ju. Askush nuk e di se në çfarë situate mund të ndodhet ose çfarë përvojash do të sjellë fati i tij. Gjatë këtij muaji do të keni angazhime më serioze në lidhje me dokumentet. Do të përballeni me burokraci të panevojshme ose me shumë formalitete që do t’ju nervozojnë. Kjo do të jetë një kohë e mirë për të pastruar shtëpinë tuaj nga sende të panevojshme ose të vjetruara. Gjatë këtij muaji, ka të ngjarë të mashtroheni ose të vidheni nga dikush që i ka planifikuar veprimet paraprakisht. Nëse jeni në një proces gjyqësor të një natyre financiare, jini të përgatitur për ndërlikime të pakëndshme. Nëse jeni në procesin e një ndryshimi të rëndësishëm në jetën tuaj, për të cilën keni nevojë për më shumë burime financiare, mund të përballeni me vonesa të përkohshme. Një situatë stresuese e lidhur me një të afërm do t’ju bëjë të kuptoni edhe një herë se gjërat e këqija në jetë vijnë shpejt. Bëni kujdes me pajisjet elektrike. Gratë do të përjetojnë tension ose stres në lidhje me një grua të afërt. Burrat do të gëzojnë lajme të mira financiare dhe mundësi të reja në dhjetor.

Akrepi

Në dhjetor do të ngarkoheni me telashe ose probleme të ndryshme që lidhen me një djalë të ri. Shumë do të jenë të lumtur këtë muaj për mysafirët që do kenë. Ky do të jetë një muaj i mbarë për të udhëtuar për të takuar të afërm, miq ose për të bërë njohje të reja. Për disa prej jush, dhjetori do të jetë koha e një ndryshimi të madh. Surprizat këtë muaj do të kenë të bëjnë me një fëmijë. Ju gjithashtu do të habiteni nga lajmet që lidhen me shtatzëninë e një gruaje, për të cilën ky do të jetë një gëzim i shumëpritur. Gjatë këtij muaji do të jeni në gjendje të arrini shumë gjëra, të filloni dhe të kryeni detyra dhe plane të rëndësishme. Do të përjetoni edhe një sërë emocionesh të këndshme. Gjatë këtij muaji, shmangni marrëdhëniet financiare me miqtë, pasi rrezikoni të përkeqësoni marrëdhënien tuaj. Në dhjetor, fati do të gjejë një mënyrë për t’ju befasuar këndshëm me një dokument të një natyre financiare, me një fitim ose dhuratë të papritur, ose me një blerje të suksesshme me një çmim të mirë. Gratë Akrep do të përjetojnë një muaj vendimesh dhe ndryshimesh të rëndësishme. Gjithçka do të varet nga gatishmëria juaj për të shkuar me guxim drejt horizonteve të reja, të panjohura në jetën tuaj. Burrat do të konsiderojnë një punë të re ose mundësi biznesi, por ndoshta do të jetë e vështirë për ju të merrni një vendim këtë muaj.

Shigjetari

Në dhjetor do të përjetoni një ngjarje të rëndësishme në lidhje me një person nga rrethi juaj i të afërmve, i cili do të lërë një gjurmë të qëndrueshme në jetën tuaj. Është e mundur që gjatë këtij muaji të keni një angazhim në lidhje me përkujtimin e një të dashuri të vdekur. Injoroni komentet ose thashethemet që ndikojnë në privatësinë tuaj. Sidomos ato që kanë të bëjnë me të kaluarën tuaj ose të partnerit tuaj. Gjatë këtij muaji do të keni planet tuaja për një ndryshim në shtëpi. Ka shumë të ngjarë të hasni në rezistencë ose mungesë bashkëpunimi nga njerëzit me të cilët jetoni ose punoni. Në dhjetor do të përjetoni një konflikt në familjen tuaj në lidhje me interesat ose dëshirat tuaja materiale. Do të mërziteni ose zhgënjeheni nga lajmet e pakëndshme në lidhje me një person që jeton larg. Një incident ose aksident i pakëndshëm është i mundur gjatë udhëtimit me një person nga rrethi juaj i miqve ose kolegëve. Do të përpiqeni për mirëkuptim, harmoni dhe intimitet më të madh me njerëzit përreth jush. Ky do të jetë një muaj i mbarë për të krijuar miqësi dhe kontakte të reja. Do të diskutoni për lajmet ose një ngjarje në lidhje me një vajzë apo një grua të re në familjen tuaj. Në dhjetor do të bëni një mbledhje me të afërmit në lidhje me fejesën, martesën, lindjen e fëmijës, përvjetorin, ditëlindjen dhe më tepër. Gratë mund të bëjnë papritur një udhëtim ose të përjetojnë një ngjarje të papritur në lidhje me një person nga një qytet ose vend tjetër. Burrat do të takojnë njerëz të rinj të cilët do të kenë një ndikim të madh në jetën e tyre në muajt ose vitet e ardhshme.

Bricjapi

Në dhjetor do t’ju kërkohet të ndryshoni planet tuaja ose të bëni plane të reja për të përcaktuar veprimet tuaja të ardhshme. Këtë muaj do të keni një takim interesant ose të rëndësishëm. Njerëz të rinj do të shfaqen në rrethin tuaj të miqve, kolegëve ose të afërmve. Në Dhjetor, do të keni një takim, vizitë ose mbledhje, me shumë gjasë lidhur me një të afërm i cili jeton ose punon në një qytet apo vend tjetër. Jo gjithçka që ai ose ajo do të tregojë për jetën e tij, do të jetë e vërtetë. Dhjetori do t’ju sjellë një shans për të realizuar mundësitë e humbura. Ju mund të gjeni papritur artikuj të harruar ose të vjedhur për veten tuaj. Gjatë këtij muaji do të merrni këshilla ose informacione të dobishme nga një mik apo koleg. Papritur për disa prej jush, ndërlikime të përkohshme në lidhje me udhëtimet në distanca të gjata mund të ndodhin në dhjetor. Vonesat ose pengesat mund të ndodhin edhe me paratë. Nëse do të udhëtoni këtë muaj, jini të kujdesshëm me të gjitha dokumentet dhe paratë që do t’ju duhen për këtë udhëtim. Dhjetorin do ta mbani mend me një ngjarje apo lajm në lidhje me një shtatzëni të papritur. Gjatë këtij muaji, jini të kujdesshëm në marrëdhëniet tuaja financiare me njerëz të tjerë. Gratë Bricjap do të gëzojnë një kontratë, marrëveshje ose lloj tjetër informacioni në lidhje me të ardhurat e mira këtë muaj ose vitin e ardhshëm. Burrat duhet të kenë kujdes nga gënjeshtrat dhe manipulimet e grave.

Ujori

Në dhjetor do të jeni në gjendje të hiqni qafe shqetësimet tuaja dhe të keni më shumë qartësi për problemet ose shqetësimet tuaja. Në dhjetor do t’ju jepet një shans të bëni shumë gjëra të mira dhe të qëndroni të lumtur me veten tuaj. Do të jetë e rëndësishme të ruani ndershmërinë, mirësjelljen dhe modestinë në veprimet tuaja. Gjatë këtij muaji, marrëdhëniet tuaja personale ose profesionale që nuk ju kanë shkaktuar ndonjë problem deri më tani do të kalojnë nëpër sprova të ndryshme. Kini kujdes me shfaqjet e mbindjeshmërisë, ose xhelozisë. Këtë muaj do të bëni një mbledhje me miqtë ose fqinjët tuaj në lidhje me një ngjarje në shtëpinë e tyre. Ky do të jetë një muaj i mbarë për të zgjidhur një problem financiar. Gjatë këtij muaji mund të forconi pozicionin tuaj në vendin e punës. Do t’ju jepet mundësia të realizoni një shans ose ide të humbur. Do të jeni të ftuar në një mbledhje që lidhet me një person në rrethin tuaj të të afërmve ose miqve. Dhjetori mund të mbahet mend me një blerje të re në shtëpinë tuaj. Ju jeni gati për të marrë para ose do të përjetoni një zhvillim të favorshëm të marrëdhënieve financiare me një grua. Burrat do të kenë mundësinë të lënë pas një humbje emocionale, fizike ose financiare. Gratë do përballen me një problem shëndetësor. Ju duhet ta prisni vitin e ri me më shumë shpresë dhe optimizëm.

Peshqit

Do të kaloni një periudhë shumë të tensionuar dhe dinamike. Do të keni më shumë angazhime në jetën e përditshme dhe më shumë detyra që do të duhet të përfundojnë në kohë. Gjatë këtij muaji do të konsideroni ide, propozime ose mundësi për të ardhura më të mira, për punë shtesë dhe më tepër. Në dhjetor, do të merreni me problemet dhe shqetësimet tuaja. Do të kërkoni mënyra për t’i zgjidhur ato në mënyrë të arsyeshme. Kjo do të jetë e rëndësishme për ju para se ato të bëhen më serioze ose më të vështira për t’u zgjidhur. Ndoshta zgjidhja e tyre do t’ju kushtojë para. Zhvillimi i marrëdhënies tuaj personale, miqësore ose profesionale do t’ju befasojë këtë muaj. Do të ndiheni konfuzë dhe të pasigurt për atë që po kaloni. Në dhjetor, do të merrni para ose një dokument financiar që do t’ju çlirojë nga çdo frikë ose ankth. Planet në lidhje me një fëmijë do të diskutohen. Gjatë këtij muaji, ju mund të ofendoheni nga fjalët dhe veprimet e dikujt që qëllimisht do të veprojë kundër jush. Gratë do të ndahen me miqtë, dhe kjo nuk do të jetë aspak e papritur për to. Burrat do të gëzohen me një nga sukseset e tyre personale.

Related Articles

Na ndiqni

4,806FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Më të fundit