29.5 C
Tirana
Wednesday, June 19, 2024
spot_img

108-të vjetori i Pavarësisë së Shqipërisë “vesh” Kuq e Zi Ujëvarën e Niagarës

Ambasadori i Shqipërisë në Kanada, Ermal Muça, ka publikuar në llogarinë e tij në “Facebook” foto e video ku tregon se Ujëvara e Niagarës, mbrëmjen e 28 Nëntorit ka marrë ngjyrat e flamurit kombëtar shqiptar.

Muça shkruan në postimin e tij se simboli i vendit mori ngjyrat kuqezi në nderim dhe respekt të 108-vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë se edhe Muajit të Trashëgimisë Shqiptare në Ontario.

“Ujëvara e Niagarës, simboli i Kanadasë ?? i njohur në mbarë botën, u ndriçua kuq e zi, me ngjyrat e Flamurit Kombëtar ?? mbrëmjen e 28 nëntorit, në nderim dhe respekt të 108 vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë si edhe Muajit të Trashëgimisë Shqiptare në Ontario.

Mirënjohje e sinqertë për autoritetet përkatëse kanadeze për bashkëpunimin dhe gjestin fisnik!

Gëzuar Pavarësinë Shqipëri! ????”, shkruan ambasadori i Shqipërisë në Kanada, krahas fotove.

Related Articles

- Advertisement -spot_img

Më të fundit