29.5 C
Tirana
Wednesday, June 19, 2024
spot_img

Ministria e Shëndetësisë apel qytetarëve: Mos i festoni 28 dhe 29 Nëntorin

Kjo fundjavë përkon me festat e 28-29 nëntorit, që na gjejnë në një situatë të pazakontë për shkak të situatës me pandeminë e Covid 19.

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale i ka bërë apel qytetarëve që gjatë ditëve të festave të nëntorit të shmangin grumbullimet masive me më shumë se 10 vetë, të shmangin kontaktet jashtë rrethit familjar, për të kufizuar në maksimum përhapjen e infeksionit.

“Patriot është kush respekton rregullat për ruajtjen e distancimit fizik, mbajtjen e maskës në çdo ambient jashtë shtëpisë dhe kujdesin për higjenën.”- thuhet në njoftimin e Ministrisë.

Related Articles

- Advertisement -spot_img

Më të fundit