29.5 C
Tirana
Thursday, September 21, 2023
spot_img

S’ka më vend për të infektuarit, javën që vjen hapen dy pavijone te spitalet Covid 3 dhe 4

Për shkak të fluksit të pacienteve, pritet që nga e hëna të hapet një tjetër pavion në spitalin Covid 3.

Mësohet se ky pavion ka rreth 40 shtretër.

Ndërsa pacientët që kanë qenë të shtruar në spitalin “Shefqet Ndroqi” përpara se ky të bëhej karantinë janë transferuar te mjekësia interne.

Pritet që brenda javës të hapet edhe spitali Covid 4.

Related Articles

Na ndiqni

4,806FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Më të fundit