33.5 C
Tirana
Wednesday, June 19, 2024
spot_img

Putin me Covid? Liderin rus e “mbyt” kolla gjatë fjalimit, ja pamjet

Një video e cila tashmë është bërë virale ku shfaqet presidenti rus Vladimir Putin duke u kollitur, ka hedhur hije dyshimi në lidhje me shëndetin e tij.

“Kjo do të ndodhë për herë të parë në vend”/ Kryetarja e KQZ-së së LSI tregon vendimin më të fundit që ka marrë kjo forcë politike, zbardhet data kur do mbahen zgjedhjet brenda partisë dhe risitë në votime
Por për këtë çështje reagoi menjëherë edhe Kremlini. Zyrtarët e lartë mohuan se Vladimir Putin kishte probleme shëndetësore. Duke iu referuar mediave të huaja, presidenti 68 vjeçar u përpoq të mbaronte fjalimin e tij, ndërsa u fliste zyrtarëve të lartë për ‘problemet akute financiare’ të shkaktuara nga COVID-19.

Por siç pretendohet, videoja u redaktua më vonë në mënyrë që kollitja e Putinit të dukej më pak e rëndë, në një version të postuar nga zyra e tij.

Agjencia shtetërore e lajmeve TASS e ka pyetur Kremlinin për shëndetin e Putinit, dhe u tha se ai ishte ‘absolutisht normal’.

Cilat janë simptomat e një personi të infektuar me koronavirus?

Simptomat varen nga virusi, por shenjat e zakonshme përfshijnë simptomat e aparatit të frymëmarrjes: ethe, kollë, marrje fryme dhe vështirësi në frymëmarrje. Në raste më të rënda, infeksioni mund të shkaktojë pneumoni, sindromë të rëndë respiratore akute, insuficiencë të veshkave, madje edhe vdekje.

Ashtu si sëmundjet e tjera të rrugëve të frymëmarrjes, infeksioni nga COVID-19 mund të shkaktojë simptoma të lehta si ftohje, dhimbje fyti, kollë dhe ethe, ose simptoma më të rënda si pneumoni dhe vështirësi në frymëmarrje.

Related Articles

- Advertisement -spot_img

Më të fundit