1.5 C
Tirana
Thursday, February 22, 2024
spot_img

Një “botë paralele”në kohën e Covid/ Çfarë bëjnë njerëzit kështu në Australi (Foto)

Gjithë bota është nën ethet e Covid-19.

Pothuajse gjithë Europa ka nisur izolimin, për shkak të numrave alarmues të infektimit.

E njëjta gjë mund të thuhet edhe për SHBA, ku shifrat e infektimeve janë dramatike.

Por, duket se ka edhe një botë paralele.

Në Australi, falë masave të marra në kohë, Covid-19 pothuajse nuk ekziston fare si problem.

Aq sa mbrëmjen e djeshme, është lejuar një ndeshje me praninë e plot 52 mijë tifozëve, pa asnjë distancë apo masë sigurie, si maskat p.sh.

Dhe më të drejtë, në rrjet njerëzit kanë filluar të pyesin të irrituar se ku jetojnë këta njerëz, ndërkohë që ne po përballemi përdite me tmerrin e koronavirusit.

Related Articles

Na ndiqni

4,806FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Më të fundit