30.5 C
Tirana
Tuesday, June 25, 2024
spot_img

E keni parë tek filmi vizatimor, por tashmë arkitektura moderne e sjell në realitet (Foto)

Kjo është shtëpia “Flintstones” në Kaliforni, me një vlerë marramendëse prej 2.5 milion euro. Ajo u krijua nga një arkitekt në SHBA dhe u pagëzua me këtë emër për shkak të personazheve të serialit të famshëm të dinosaurëve vizatimorë.

Pronarja e shtëpisë është Florence Fang, e cila në vite ka bërë edhe modifikimet e saj, duke e sjellë shtëpinë edhe më afër serialit.

Ndërsa në mure, mbizotërojnë ngjyrat vjollcë e portokalli dhe statujat e mëdha të dinosaurëve, personazhe të Flintstones, familjes televizive parahistorike që hyri në shtëpitë amerikane nga vitet 1960.

Related Articles

- Advertisement -spot_img

Më të fundit