29.5 C
Tirana
Wednesday, June 19, 2024
spot_img

Kreu i PDK: Në Serbi po hapen varret masive, BE-ja hesht

Kryetari në detyrë i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka publikuar një hartë të vendndodhjeve të varrezave masive të identifikuara në Serbi.

Përmes një postimi në Twitter, Hoxhaj ka publikuar një hartë të varrezave masive në Serbi, ku tha se Serbia i ka fshehur ato.

Derisa sot po hapet një varr tjetër masiv në Serbi, Hoxhaj tha se disa javë më parë Ivica Daccicc kërcënoi serbët që zbuluan këto varre.

“Kjo është harta e varrezave masive serbe që Serbia i ka fshehur dhe sot është duke u hapur një varr masiv, me kosovarë të vrarë, vetëm disa javë pasi Daçiq kërcënoi serbët që zbuluan këto varre masive, ai po i shtyn ata të bëhen dëshmitarë në Gjykatës Speciale. BE-ja po qëndron në heshtje”, ka shkruar Hoxhaj.

Related Articles

- Advertisement -spot_img

Më të fundit