20.5 C
Tirana
Friday, September 22, 2023
spot_img

COVID-19 nuk kursen askënd, e pëson ylli i Serie A dhe dy lojtarë të tjerë

Një lajm jo i mirë ka ardhur për trajnerin e Lazios, Simeno Inzaghi, nga Serbia. Mesfushori me tipare sulmuese, Sergej Milinkovic-Savic ka rezultuar pozitiv me Covid-19 në rezultatin e tamponit të fundit të kryer.

Kombëtarja serbe i është nënshtruar testimeve një ditë para duelit me Rusinë, ashtu siç e kërkon protokolli mjekësor. Fatkeqësisht, lojtari i Lazios, Darko Lazovic dhe Dorde Nikolic kanë dalë pozitiv dhe ka qenë vetë Federata Serbe e Futbollit, e cila ka konfirmuar lajmin.

25-vjeçari është izoluar menjëherë dhe nuk do të jetë pjesë e ndeshjes së sotme për Ligën e Kombeve. Gjithashtu, ai do të humbasë dhe duelin e ditës së shtunë kundër Crotones në Serie A.

Related Articles

Na ndiqni

4,806FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Më të fundit