2.5 C
Tirana
Thursday, February 22, 2024
spot_img

Tërmeti 5.5 ballë shkund Maqedoninë, lëkundjet ndjehen edhe në Shqipëri

Një tërmet i fortë prej 5.5 ballë ka goditur mëngjesin e sotëm Maqedoninë e Veriut.

Tërmeti i regjistruar me epiqendër në Mavrovë. Lëkundjet u ndjenë shumë edhe në disa qytete të Shqipërisë dhe Kosovë.

Mësohet se epiqendra e tij është në fshatin Leunovë, 17 kilometra në jug-perëndim të Gostivarit.
Tërmeti kishte një thellësi prej 10 km.

Related Articles

Na ndiqni

4,806FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Më të fundit