2.5 C
Tirana
Thursday, February 22, 2024
spot_img

Piloti 23-vjeçar humbet jetën gjatë garave me motorra

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur së fundmi gjatë garave me motorra në pistën Interlagos të garave “Superbike”. Kjo ditë ishte tragjike për Mateus Barbosa, i cili ka humbur jetën pas humbjes së kontrollit të motorit të tij duke u përplasur me shtyllën tek barrierat jashtë piste.

Ndërhyrjet e mjekëve ishin të kota pasi 23-vjeçari nga Anapolis ka humbur jetën si pasojë e plagëve të shumta që ka marrë. Në të njëjtin vend ku vdiq Matheus Barbosa, vitin e kaluar u shënuan dy tragjedi të tjera: në prill viktima e Interlagos ishte Maursio “Linguica” Padulete dhe në maj, një muaj më pas, bashkëkombasi Danilo Berto.

Ndërsa një vit më parë, gjithnjë në Interlagos, humbi jetën si pasojë e aksidentit me barrierat mbrojtëse, Roggerio Munuera. Si duket, kjo psitë ka difekte të mëdha dhe tashmë do rishikohet edhe njëherë nga autoritetet nëse ka nevojë për ndërhyrje.

Related Articles

Na ndiqni

4,806FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Më të fundit