16.5 C
Tirana
Saturday, March 2, 2024
spot_img

Zyrtare/ Zbulohen dy emrat e njohur që do prezantojnë Festivalin e RTSH-së

U tha fillimisht se do të ishin katër, por numri u përgjysmua gjatë rrugës. Si përfundim, prezantuesit e festivalit të RTSH-së do të jenë: Gazetari Blendi Salaj dhe aktorja e prezantuesja Jonida Vokshi.

Drejtori artistik i këtij festivali do të jetë Martin Leka, pas largimit të Adi Hilës.

“Drejtori i Festivalit, Martin Leka, prezantoi stafin e këtij edicioni, i cili do të mbajë firmën e regjisorit Pali Kule, skenar të gazetarit Blendi Salaj, i cili do të bashkëdrejtojë këtë edicion me aktoren dhe moderatoren Jonida Vokshi,” shkruhet në faqen e Instagramit zyrtar të Festivalit.

Festivali i Këngës do të mbahet mes datave 17-26 dhjetor, por kjo në varësi të kushteve të situatës me pandeminë dhe motin, duke qenë se do zhvillohet në ambient të hapur.

Related Articles

Na ndiqni

4,806FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Më të fundit