25.5 C
Tirana
Sunday, July 14, 2024
spot_img

I riu vjedh paratë e të moshuarës që po vdiste, por kamerat fiksojnë gjithçka (Video)

Një 33-vjeçar, është arrestuar nga policia britanike, pasi është pikasur nga kamerat e sigurisë duke vjedhur paratë e të moshuarës që ai kujdesej. E moshuara 88-vjeçare Jackie Whie, ishte tepër e sëmurë dhe Adam Brooks thërriti ambulancën në mënyrë që ta dërgonin në spital, për një kujdes më të specializuar. Pasi e moshuara u dërgua në spital, 33-vjeçari u pikas nga kamerat e sigurisë së shtëpisë, duke vjedhur të gjitha sendet me vlerë të moshuarës që po vdiste.

Familja e së moshuarës Whie, është e “shkatërruar” psikologjikisht, pasi e moshuara ndërroi jetë dhe gjithashtu nga gjesti i 33-vjeçarit. Për këtë arsye kanë kërkuar nga gjykata të marrin masat e nevojshme ndaj të riut. Ndërkohë, kjo e fundit ka dënuar me 27 muaj burg.

Related Articles

- Advertisement -spot_img

Më të fundit