33.5 C
Tirana
Friday, June 21, 2024
spot_img

Nuk mbajtën maskën në Kombinat, gjobiten Monika Kryemadhi dhe Floida Kërpaçi

Monika Kryemadhi, kryetarja e LSI-së është gjobitur për shkak të mos mbajtjes së maskës së rrugë, gjatë takimeve që zhvilloi sot me qytetarët në zonën e Kombinatit në Tiranë.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 6 në Kombinat, sipas Neës 24, në vijim të punës për monitorimin e zbatimit të masave anticovid, kryesisht të vendosjes së maskës së detyrueshme që në momentin që del nga banesa, kanë konstatuar në Kombinat, në rrugën “Llazi Miho”, rreth orës 11:00, shtetaset Monika Kryemadhi dhe Floida Kërpaçi, përfaqësuese të forcës politike LSI, të cilat nuk kishin vendosur maskën mbrojtëse.

Në këto kushte, në zbatim të Aktit Normativ, të dyja këto shtetase janë ndëshkuar me masën administrative 3000 lekë secila.

Related Articles

- Advertisement -spot_img

Më të fundit