29.5 C
Tirana
Wednesday, June 19, 2024
spot_img

Trump zbulon votën e tij: Votova për një djalë që quhet…

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka votuar sot, duke shkuar në qendrën e votimit në Florida. Pas votimit ai ka dhënë një deklaratë të shkuar për mediat dhe ka zbuluar se për kë ka votuar.

Trump zbuloi se votoi për veten, duke thënë se kishte firmosur tek emri Donald John Trump. “Votova për një djalë të quajtur Trump”, tha duke qeshur Presidenti Trump kur u pyet nga gazetarët.

Shefi i Shtëpisë së Bardhë zgjodhi që të shkonte vetë në qendër votimi dhe nuk preferoi që të hidhte votën me postë, pasi gjithmonë e ka kontestuar këtë mënyrë.

Edhe pse shumë qytetarë Amerikë kanë votuar para 3 Nëntorit, sërish rezultati do të publikohet pas kësaj date ku do të shpallet dhe fituesi mes Trump dhe Biden.

Related Articles

- Advertisement -spot_img

Më të fundit