2.5 C
Tirana
Thursday, February 22, 2024
spot_img

Fotografi të guximshme të romancës mes burrave në vitet kur diçka e tillë ishte tabu

Të dokumentosh romancën mes burrave në një kohë kur diçka e tillë ishte e ndaluar – këtë deklarojnë këto foto të shkrepura në vitet 1850-1950.

Autorët e fotove, Hugh Nini dhe Neal Treadwell teksa po përpilonin librin për festimin e Muajit të Historisë LBBTQ në SHBA, ato vunë re se kishte diçka thuajse identike tek secila prej tyre.

“Dashuria e tyre është kaq shprehëse”, deklarojnë ata.

Related Articles

Na ndiqni

4,806FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Më të fundit