33.5 C
Tirana
Wednesday, June 19, 2024
spot_img

Nuk ndalojnë lëkundjet e tokës, tërmeti 3.5 ballë “shkund” Durrësin

Vijojnë lëkundjet e tërmetit në vend. Vetëm pak minuta më parë është regjistruar një tjetër lëkundje me magnitudë 3.5 të shkallës Rihter.

Sipas Qendrës Evropiane të Tërmeteve (EMSC), tërmeti ka qenë në Detin Adriatik, 42 kilometra nga Tirana dhe 23 km nga Durrësi.

Ndërkohë, thellësia e lëkundjes së fundit sizmike ka qenë 5 km.

Related Articles

- Advertisement -spot_img

Më të fundit