20.5 C
Tirana
Friday, September 22, 2023
spot_img

Nuk ndalojnë lëkundjet e tokës, tërmeti 3.5 ballë “shkund” Durrësin

Vijojnë lëkundjet e tërmetit në vend. Vetëm pak minuta më parë është regjistruar një tjetër lëkundje me magnitudë 3.5 të shkallës Rihter.

Sipas Qendrës Evropiane të Tërmeteve (EMSC), tërmeti ka qenë në Detin Adriatik, 42 kilometra nga Tirana dhe 23 km nga Durrësi.

Ndërkohë, thellësia e lëkundjes së fundit sizmike ka qenë 5 km.

Related Articles

Na ndiqni

4,806FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Më të fundit