1.5 C
Tirana
Thursday, February 22, 2024
spot_img

Si duket Bejruti nga sateliti, shpërthimi krijoi një krater 405 metra të gjerë

Diametri i kraterit të Bejrutit i krijuar nga shpërthimi i së martës duket të jetë afro 405 metra, sipas një analize të CNN nga një imazhi satelit të Planet Labs, Inc.

Kjo distancë do të thotë se krateri është i gjatë sa një fushë futbolli.

CNN përdori programin gjeohapësinor për të matur imazhet satelitore të vendit të shpërthimit.

Kujtojmë se numri i të vdekurve fatkeqësisht po rritet gjithmonë e më shumë, deri tani numri ka shkuar 135 viktima dhe mbi 5,000 të plagosur.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Na ndiqni

4,806FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Më të fundit