2.5 C
Tirana
Thursday, February 22, 2024
spot_img

Shpiket maska inteligjente, mat temperaturën dhe cilësinë e ajrit

Maska inteligjente do të jetë në gjendje në mbrojtjen dhe monitorimin e parametrave individualë bio-jetikë falë sensorëve të integruar.

Pajisja, e certifikuar “II/R (UNI-EN-14683)” arrin të masë temperaturën e trupit, cilësinë e ajrit dhe të shpjegojë së shpejti, edhe distancën fizike midis njerëzve, duke krijuar një alarm në rast të tejkalimit të vlerat e pragut të mbajtësit”, raporton NOA.al.

“Jemi të lumtur që jemi në gjendje të rinovojmë bashkëpunimin tonë me një realitet avangardë, siç është Grupi AccYouRate, – nënvizoi Francesco Rocca, Presidenti i Kryqit të Kuq Italian si dhe i Federatës Ndërkombëtare të Kryqit të Kuq dhe Gjysmëhënës së Kuqe, lidhur me këto pajisje.

“Të jesh në gjendje të mbështetesh te teknologji të reja, kjo na lejon ta bëhemi edhe më efektiv, të qëndrueshëm dhe të arritshëm për një numër gjithnjë e në rritje të njerëzve.”

Bluza “YouRate” është në gjendje të monitorojë veprimet elektrokardiogramë dhe të frymëmarrjes, me nivele të besueshmërisë mjekësore-shëndetësore. “T-Shirt Smart YouRate” si dhe Maska “Smart YouSafe” janë testuar gjithashtu në ambiente spitalore dhe do të jenë së shpejti në duart e klientëve, për t’iu përgjigjur më mirë nevojave të COVID-19.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Na ndiqni

4,806FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Më të fundit