29.5 C
Tirana
Wednesday, June 19, 2024
spot_img

Fëmijët do ta adhurojnë! Bugatti prodhon makinën mini elektrike

Kompania e njohur automobilistike Bugatti, në bashkëpunim me kompaninë Little Car me qendër në Londër, kanë prodhuar 500 makina minielektrike për fëmijë.

Tashmë disa prej tyre janë në shtije, të disponueshme për tu blerë nga klientët.

Kjo makinë e re mini elektrike quhet Bugatti Baby II dhe çmimi i saj fillon nga 35,000 dollarë.

Dizanji i ri, është një interpretim modern i Bugatti Baby me atë të një shekulli më parë.

Në vitin 1926, dezinjuesi Ettore Bugatti dëshironte të bënte një makinë për djalin e tij, kështu që ai ndihmoi në krijimin e një kopje të makinës së famshme të garave Bugatti Type 35.

Fillimisht, ekzistonte vetëm një, por klientët e Bugatti ishin aq të kënaqur nga makina e vogël sa kompania bëri rreth 500 të tjera.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Më të fundit