16.5 C
Tirana
Saturday, September 23, 2023
spot_img

E frikshme! Zhduken zjarrfikësit që u afruan të jepnin ndihmë në Bejrut (Foto)

Bejruti ka marrë pamjen e një fushëbeteje, për shkak të shpërthimit të fuqishëm që ndodhi të martën, e ku si pasojë deri më tani kanë humbur jetën 137 persona dhe mbi 5.000 të tjerë raportohen të lënduar.

Sipas dyshimeve paraprake, shpërthimi është shkaktuar nga një magazinë e cila përmbante me tonelata nitrat amoniumi. Pikërisht dhe pamjet që janë publikuar së fundmi nga “Daily Mail”, tregojnë disa zjarrfikës duke hapur me sende të forta derën e një magazine, brenda së cilës gjendeshin kimikate të rrezikshme.

Pas kësaj personi që ka bërë foton është konfirmuar i vdekur, ndërsa zjarrfikësit e tjerë janë ende të zhdukur. Këtë e ka konfirmuar edhe guvernatori i Bejrutit, Marvan Abud, i cili tha se, 10 zjarrfikës që kanë shkuar për të ndihmuar në terren janë shpallur të zhdukur.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Na ndiqni

4,806FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Më të fundit